או כמו שאנו מכירים אותה, מחלת הנפילה. מקורה של המחלה הזאת היא במערכת העצבים המרכזית שלנו, היא נחשבת להפרעה נוירולוגית, ופוגעת ישירות על הפעילות החשמלית שבמוח שלנו, מה שבעצם גורם לפרכוסים. עיקר התסמינים של אפילפסיה הוא, כפי שאמרנו קודם, פרכוסים. הם נגרמים בגלל ההפרעה החשמלית שנוצרת במוח, מה שיחליט על סוג הפרכוס שהחולה יקבל הוא איזה אזור במוח נפגע. 

מחלת הנפילה היא מחלה שלרוב תוקפת בילדות, ולאחר מכן כשמבוגרים, אומנם אין זה משנה הגיל כשחולים במחלה זאת. יש מצבים בהם היא יכולה להיות מאוזנת, והאדם שלוקה בה יכול לחיות חיים רגילים לחלוטים ביום יום, יחד עם זאת עדיין קיים הסיכון לקבל פרכוסים בלי התראה מראש. 

במידה רבה חולה אפילפסיה נחשב כבעל זכויות, כמובן שתלוי כמה אחוזי נכות יש לו. חלק מן הזכויות ברורות וידועות והחולה מקבל ומשתמש בהם, אולם יש גם זכות מסוימת לתו נכה, וזאת בגלל המצב שלו. כמובן שיש צורך בלעמוד מול ועדות מיוחדות, להמציא מסמכים רבים ולהוכיח את המחלה, כל זה כדי לתת לכמה אנשים שיושבים בה, ביניהם רופאים ועוד גורמי מקצוע, לקבוע האם מגיע או לא מגיע, והם המחליטים היחידים. יחד עם זאת יש תמיד מה לעשות, בעיקר שהמצב הרפואי דורש את תו הנכה והחולה זקוק לו.

בפועל, כל הפרעה כזו או אחרת בגוף שלנו שפוגעת בביצוע פעילויות יום יומיות, מאלצת את הלוקים זה להתמודד עם לא מעט הליכים קשים ומייגעים שדוחים את קבלת הזכויות שמגיעות לו. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו, בחברת ״אופקים – מימוש זכויות״ מתמחים בדיוק בנושאים אלו. אנחנו כצוות של מומחים, נעמיד את השירותים שלנו בשבילכם, כדי לממש את הזכויות שמגיעות לכם. אנחנו נעמוד מול הבירוקרטיה, ונחסוך מכם את הזמן הרב שהייתם צריכים לבזבז. אנחנו דוגלים ביחס חם, במקצועיות ובשאיפה להעניק לכל אדם את הזכויות המגיעות לו. כל מה שאתם צריכים הוא לפנות אלינו לקבלת ייעוץ, לשיחה, כדי שיחד נוכל להשיג לכם את מה שאתם זקוקים לו – אופקים, צעד אחד למימוש הזכויות.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.