בדיקת זכאות לקבלת תו נכה בתשלום

תגי חניה לנכים הינם אופן סימון רווח, המאפשרים לנכים ולבעלי מגבלות שונות להחנות את רכבם במקומות החנייה הייעודים המוקצים לנכים, ואף, בתנאים מסוימים, אף להחנותו במקומות בו החניה אינה מותרת לרכבים שאינם נושאים תו חנייה לנכה.

המשך לקרוא

תו חניה לבעלי תעודת עיוור

בעלי תעודת עיוור או הורים לילדים עיוורים זכאים לקבלת תו חניה לבעלי תעודת עיוור לרכב, וזאת, במידה שהרכב רשום על שמו של העיוור, על שם ההורה לילד העיוור, או על שמו של אדם אחר על פי הרשום באתרו של משרד התחבורה.

המשך לקרוא

הגשת בקשה אובדן תו נכה בתשלום

השאלה, מה תעשו אם תו הנכה שלכם יאבד או ייגנב מכם, מטרידה, באופן טבעי, לא מעט אנשים, וזאת, מכיוון שתו החנייה לנכה מקנה להם לא מעט הקלות שלהן הם זקוקים, מחמת מצבם הפיזי.

המשך לקרוא

כל מי ששילם מס שבח על מכירת דירה

החזר אגרת רישוי לבעלי תו נכה

בין אם ידוע לכם ובין אם לאו, כל בעלי הרכב הנושאים את תגי החניה לנכים הינם זכאים לתשלום אגרת רישוי מופחתת (שכיום, גובהה עומד על סך 26 ₪ בלבד), בכפוף לתנאים מסוימים, שבהם מיד נעסוק.

המשך לקרוא

מי שמשך כספי פנסיה או גמל ושילם מס

בדיקת החזרי מס לאחר מכירת נכס

מי שאי פעם, בעבר, ניסה להגיש בקשה לקבלת החזר מס כלשהו, יודע כי למדינה (כפי שהיא מיוצגת על ידי משרד האוצר ורשויות המס) אין סיבה להשאיר ברשותם כספים עודפים, כך שכל מי שמתגלה כזכאי לקבלת החזר, מקבל אותו בהפקדה ישירה לחשבון הבנק שלו.

המשך לקרוא

תו חניה לחולה סרטן

בניגוד לעשורים הקודמים, שבהם נענו בחיוב כל החולים האונקולוגים שקיבלו טיפולי כימותרפיה או קרינה ופנו למימוש זכאותם לקבלת תו חניה לחולה סרטן, בשנים האחרונות הוקשחה, במידה רבה, המדיניות שבנושא זה, ולא מעט פניות המוגשות בשמם של חולי סרטן נדחות על הסף.

המשך לקרוא

תו חניה לילד עם אוטיזם

החל מ-2010, גם הורים לילדים הסובלים מאוטיזם נחשבים כזכאים לקבלת תו חנייה לנכה, תו, שלמעשה, מאפשר להם להחנות את כלי הרכב שלהם בכל אותם מקומות שמסומנים כחניות נכים, ואף, במקרים מסוימים, במקומות שבהם החניה אסורה לכאלה שאינם זכאים לקבלת התג.

המשך לקרוא

תו חניה להורה סיעודי

בשל קצב התבגרות המהיר של האוכלוסייה בישראל, מוצאים את עצמם רבים מהאנשים בישראל, כשהם לא רק מטופלים בילדים משלהם, אלא גם נדרשים לטפל בהוריהם הקשישים והסיעודיים.

המשך לקרוא