עם הגיל העולה הגוף מתחיל לאבד מהיכולות שלו. יש חריקות פה ושם, עלולות להתעורר בעיות בריאות שונות כאשר יש אנשים רבים שסובלים מבעיות ברכיים, שחיקת סחוס ועוד בעיות שונות באזור הגפיים מה שגורם למוגבלות לא פשוטה בניידות ובכלל בביצוע פעילות שגרתית יומיומית.

יש מי שמצליח להתמודד עם מעקב וטיפול שמרני כאשר יש כאלה שסובלים כל כך עד שגורמי הרפואה מחליטים כי הדבר הנכון ביותר עבורם זה רק ניתוח להחלפת ברכיים. אנשים אלו נאלצים ללמוד מחדש איך ללכת וכיצד לעשות שימוש ברגליים שלהם כאשר במקרים רבים מושתלים שם פלטינות.

הזכויות של האדם שיש לו פלטינות ברגל

האדם שנאלץ להתרגל לפלטינות ברגל מוצא את עצמו מתמודד עם קשיים שונים ועם בעיות שונות הבאות לידי ביטוי בכך שהוא לא יוכל לתפקד בצורה אליה הוא היה רגיל עד כה. הוא כבר לא יכול ללכת לכל מקום שהוא רוצה, הוא לא מסוגל לעשות מה שהוא רוצה בלי לחשוב ולחשב היטב את צעדיו מראש והוא לא יכול להתנהל כמו כל אדם בריא.

בדיוק בגלל זה הוא מוגדר בעצם כנכה. יש לו אחוזים מסוימים של נכות, הוא אמור לקבל קצבת נכות שתסייע לו להמשיך לחיות בכבוד גם כאשר אין לו אפשרות לעבוד בצורה הרגילה ולהתפרנס כפי שהתפרנס לפני שהוא נקלע לבעיה הרפואית אשר ממנה הוא החל לסבול.

מלבד זאת יש זכויות נוספות אשר מהם עשוי כל נכה ליהנות בגלל מצבו הרפואי כאשר מדובר בהטבות שונות שלא כולם מודעים בכלל לקיומם.

הטבות לנכה

האדם הנכה זכאי ליהנות מהנחות שונות בתשלומים לרשויות כמו הנחה על תשלומי החשמל, הנחה על שימוש במים, הנחה על תקשורת וכן הלאה.

מעבר לזה – הוא יהיה זכאי ליהנות מתג נכה לרכב כמו גם מהנחה בטסט ופטור מאגרת רישוי ועוד הטבות שונות שחשוב להיות מודעים לקיומם.

אם אתם נמצאים במצב כזה ולא באמת יודעים איך וכיצד לממש את ההטבות המגיעות לכם על פי חוק, ההמלצה שלנו היא לפנות אלינו עם כך הפרטים וכל המסמכים ואנחנו נסייע לכם לממש את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק.

פלטינה ברגל ואחוזי נכות

פלטינה ברגל היא פרוצדורה כירורגית הנעשית במקרים בהם נגרם נזק חמור לעצמות הרגל. פלטינות, שנקראות גם פלטות מתכתיות, מוחדרות לרגל על מנת לתקן שברים מורכבים ולשמור על יציבות העצם במהלך ההחלמה. טיפול זה עשוי להוביל לכאבים, מגבלות בתנועה ולעיתים גם לנכות קבועה. בהתאם לחומרת המצב ולתוצאות ההליך, ייתכן שאנשים עם פלטינה ברגל יהיו זכאים לאחוזי נכות ולתג חניה לנכה.

אחוזי נכות בעקבות פלטינה ברגל

בישראל, קביעת אחוזי נכות מתבצעת על ידי ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. אחוזי הנכות נקבעים על פי חומרת הפגיעה והתפקוד הנותר של החולה לאחר ההליך הכירורגי. אנשים שעברו ניתוח להחדרת פלטינה ברגל עשויים להיות זכאים לאחוזי נכות בשל ההשפעות המתמשכות של הניתוח, כגון:

  • כאבים כרוניים: כאבים עזים הממשיכים להופיע גם לאחר ההחלמה מהניתוח.
  • מגבלות תנועה: הגבלות בתנועת הרגל הנגרמות מהתיקון הכירורגי.
  • שברים חוזרים: חוסר יציבות או חולשה של העצם המוגנת בפלטינה.

אחוזי הנכות משתנים בהתאם למצב הפרטני של כל מטופל. ככל שהפגיעה חמורה יותר והמגבלות התפקודיות גדולות יותר, כך ייתכן שהמטופל יהיה זכאי לאחוזי נכות גבוהים יותר.

הזכאות לתג חניה לנכה

תג חניה לנכה נועד להקל על חייהם של אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות, בכך שהוא מאפשר להם לחנות במקומות ייעודיים הקרובים ליעדם. אנשים עם פלטינה ברגל עשויים להיות זכאים לתג חניה לנכה אם הם עומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי משרד התחבורה. הקריטריונים כוללים, בין היתר:

  • מגבלות ניידות חמורות: אנשים שאינם יכולים ללכת למרחק של יותר מ-100 מטרים ללא סיוע, כיסא גלגלים או אמצעי עזר אחרים.
  • נכות מוכרת: אנשים שקיבלו הכרה בנכותם מהמוסד לביטוח לאומי וקיבלו אחוזי נכות גבוהים.

סיפור מקרה: איך חברת אופקים מימוש זכויות עזרה בקבלת תג חניה לנכה

המקרה של דני

דני, בן 38, נפצע קשה בתאונת דרכים שבעקבותיה נאלץ לעבור ניתוח להחדרת פלטינה ברגל. בעקבות הפציעה והניתוח, דני חווה כאבים כרוניים ומגבלות תנועה משמעותיות שהקשות עליו בתפקוד היומיומי. דני, שנאלץ לנסוע לעתים תכופות למרכזי שיקום ובתי חולים, פנה לחברת אופקים מימוש זכויות כדי לבדוק את זכויותיו ולקבל סיוע בהגשת בקשה לתג חניה לנכה.

תהליך הליווי והסיוע

צוות המומחים של חברת אופקים ליווה את דני לאורך כל התהליך. בפגישת הייעוץ הראשונית, הם בדקו את המסמכים הרפואיים של דני והבינו את הקשיים והצרכים שלו. הם המליצו על מילוי טפסים מיוחדים והכינו את כל המסמכים הנדרשים, כולל דוחות מרופאים מומחים בתחום האורתופדיה.

הגשת הבקשה וקבלת האישור

בעזרת צוות אופקים, דני הגיש את הבקשה בצורה מסודרת ומלאה למשרד התחבורה. הצוות דאג לעדכן את דני בכל שלב בתהליך ולטפל בכל הבירוקרטיה הנדרשת. לאחר מספר שבועות, קיבל דני את האישור המיוחל לתג החניה לנכה. הוא היה מלא תודה לצוות אופקים על הסיוע המקצועי והאישי שקיבל.

סיכום

הסיפור של דני מדגיש את החשיבות הרבה של תג חניה לנכה עבור אנשים שעברו ניתוח להחדרת פלטינה ברגל ואת ההשפעה המשמעותית שיש לתג על איכות חייהם. חברת אופקים מימוש זכויות, עם הצוות המקצועי והמסור שלה, הצליחה לסייע לדני בקבלת התג ולשפר את איכות חייו בצורה משמעותית. הסיוע המקצועי והאישי שקיבל דני מצוות החברה הוכיח את עצמו כקריטי בתהליך, ותרם לשיפור ניכר בחיי היום-יום שלו.

חברת אופקים מימוש זכויות מתמחה בליווי חולים במימוש זכויותיהם ובהשגת ההטבות המגיעות להם. היא מספקת שירותים מקצועיים ואישיים, ומבטיחה ללקוחותיה ליווי צמוד לאורך כל התהליך. הסיפור של דני הוא דוגמה מובהקת לכך שכאשר יש לצידך צוות מקצועי ומסור, אפשר להשיג את המטרות ולהקל על החיים בצורה משמעותית.

כתיבת תגובה