לא כולם יודעים אך נכה זה לא רק מי שלא יכול להתנייד ברגליו והוא זקוק לכיסא גלגלים. נכה הוא כל אחד הסובל מקושי או נכות כלשהי בכל חלק או איבר מגופם. זה יכול להיות אדם עם קשיי ראיה וזה גם יכול להיות אדם עם מחלה כרונית כלשהי.

גם אדם חולה לב עשוי לעמוד בהגדרה הזו של נכה, זאת רק לאחר שהוא יעבור את ההערכה מטעם הביטוח הלאומי על מנת לקבל הגדרה מדויקת של כמה אחוזי תפקוד נפגעו אצלו בעקבות מחלת הלב.

אדם שעבר ניתוח לב פתוח ולא משנה בדיוק מה הייתה המטרה של הניתוח, עשוי להיות מוגדר כחולה לב במיוחד אם הוא אכן מוגבל מבחינת אורח החיים שלו כמו גם מבחינת היכולת שלו להתאמץ ולעבוד כפי שהוא היה ועשה קודם לכן.

אז אם אתם נמצאים בקטגוריה הזו של חולי לב או שיש לכם הורה במצב כזה, ייתכן מאוד שתוכלו לקבל תו נכה. תו הנכה יסייע לכם בכך שתוכלו להתנייד בצורה יותר קלה ויותר פשוטה בלי להיות מוגבלים כל כך מבחינת מקומות החניה כאשר הודות לתו הנכה, תהיו זכאים להחנות בכל מקום המיועד לנכים.

מדובר בהטבה משמעותית שלא כדאי לוותר עליה בהינף יד.

תו נכה – אל תוותרו עליו

האמת היא שכל הפרוצדורה הזו של קבלת תו נכה עשויה להיות מאוד ארוכה ומאוד מעייפת. אך למרות שזה עשוי להיות כך, לא מומלץ לוותר על זה. זאת בגלל המשמעות הרבה שיש לתו הזה.

אדם שיש לו תו נכה יכול להחנות בכל מקום המיועד לחניית נכה. מעבר לכך הוא זכאי להנחות באגרת הרישוי ובטסט מה שבהחלט עשוי להיות משמעותי.

אז אם יש לכם עבר כזה של ניתוח לב פתוח או שאתם סובלים ממחלת לב כזו או אחרת, כדאי שתפנו אל הגורמים המתאימים על מנת לבדוק זכאות ולקבל את מה שבאמת מגיע לכם.

אם תרצו, אנחנו כאן לשירותכם. פנו אלינו בהקדם על מנת שנסייע לכם בהסדרת העניין הזה של תו נכה. זה יקל עליכם מאוד!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.