היום, אנו כבר מודעים לכך, כי ניצולי שואה, לא יהיו בעוד כמה שנים, היות ומדובר על דור מבוגר. טראומת השואה, משפיעה על התמודדות עם גורמי דחק בתקופת חיים מאוחרת ולכן, ישנם גופים שונים בארץ, אשר עוסקים ברווחתם של דור זה שעבר את השואה. בכל תקופה מסוימת, המדינה מנסה לשפר את מצבם של הניצולים ששרדו את השואה ולהוסיף להם זכויות, רק שזה  קורה בסופו של דבר, רק באופן חלקי. אחת הבעיות הנפוצות של קשישים ששרדו את השואה, היא ניידות ולכן, ישנם רבים מניצולי השואה, אשר זכאים לתו נכה.

רמת החיים הירודה של ניצולי השואה ומצבם הפיזי והנפשי מעלה את הצורך בזכויות

יש לציין, כי רמת החיים שלדור ניצולי שואה בארץ ירודה וישנם גופים שמטפלים בתופעה מדאיגה זו. אוכלוסייה זו משום מה, ברובה אף מוחלשת כלכלית השאלה היא אילו קריטריונים מתאימים לתו נכה עבור אוכלוסיית ניצולי השואה ומי על פי חוק זכאי לתו נכה? מי שקרוב אל אוכלוסייה זו שהיא רק מתמעטת עם השנים, יכול למצוא ארגונים וסיוע בהנפקת תו נכה, כאשר הקרובים לאנשים אלה, יתבקשו להמציא מסמכים שונים.

ניצול שואה לא חייב להיות בעל רכב על מנת לקבל תו נכה

החדשות הטובות הן שאנשים שהם ניצולי שואה, אינם חייבים להגיע פיזית למשרד התחבורה או משרד הרישוי, בכדי להנפיק תג נכה, כי אם ניתן באופן מקוון לסגור פינה זו. יש לצרף את מספרי לוחיות הרישוי של הרכב, אשר משמש את ניצול השואה להסעה. יש להגיש צילום של ת.ז  השייכת לניצול השואה, אישור רפואי אשר מעיד על הנכות שחייבת להיות מעל ל- 60%, החמרת מצב רפואי.מדינת ישראל, מעניקה היום תגי נכים לאוכלוסייה זו שהיא בעלת צרכים מיוחדים. כמו כן, יש להוכיח כי אכן הבקשה מוגשת באמצעות ניצול שואה, כאשר יש לצלם תעודה המוכיחה כי מדובר באדם ששרד את השואה. מדינת ישראל, רואה חובה מוסרית לסייע לניצולי השואה ולהקל על רווחתם ולסייע באיכות חיים טובה יותר ולכן, בין הזכויות המגיעות לאוכלוסייה זו, כלול גם תג נכה.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.