זה לא סוד שכולנו נושמים, סביר להניח. הנשימה היא פעולה כל כך אוטומטית שלרוב אנחנו כלל לא זוכרים שאנחנו עושים את זה, הגוף שלנו יודע לעשות את העבודה הנאמנה שלו ללא כל עזרה מאיתנו, לשכוח? כמעט בלתי אפשרי, מערכת הגוף יודעת בדיוק מה צריך לעשות, ואם לא, היא תדאג לאותת לנו באין ספור דרכים. 

יחד עם זאת ישנם מצבים מסוימים שבהם יש לאנשים קשיי נשימה – שזהו מצב שאדם מרגיש כאילו הוא נחנק, משווע לאוויר, וממש מרגיש מצוקה נשימתית חמורה. במצב שכזה אין ספק שהוא צריך עזרה בלהכניס עוד חמצן לגופו. חלק מהאנשים יהיו כאלה שישתמשו בבלון חמצן אם המצב מבקש זאת, אחרים יעזרו במשאפים למיניהם שמרחיבים להם תאים בריאות, וכאלה שיצטרכו לעשות אינהלציות קבוע, או לקחת תרופות למיניהם, כל מקרה לגופו. 

הסיבות, העיקריות, לקשיי נשימה יכולים לנבוע מאורח חיים לקוי והרגלים שאימצנו עם השנים, כמו לעשן, לעבוד במקומות בהם נושמים חומרים מסוכנים או אבק, מחלות למיניהם שפוגעות בריאות כמו אסטמה, ועוד… כשמגיעים למצב שהדבר היחידי שהאדם עושה זה נעזר בבלון חמצן, מעיד על חומרת מצבו. לקבל חמצן באופן קבוע מסמן לנו על קשיי נשימה מאוד קשים, עד כי האדם חייב עזרה חיצונית כדי לקבל עוד חמצן לגוף. במקרים אלו האדם הופך להיות בעל זכויות ממשיות שעליו לממש אתם, כי למה לא בעצם. אם מגיע משהו עדיף לקחת אותו כל עוד זה אפשרי, לא כך? רק שהמצב של היום וכל הניירת והבירוקרטיה גורמת לאנשים להתייאש עוד לפני שהתחילו את הפרוצדורה. כן גם לאדם הנעזר בבלון חמצן מגיע תו חניה, כדי שיוכל להחנות קרוב ולא ללכת כל כך הרבה זמן ברגל מחובר לבלון. 

הגיע הזמן לא להישאר במקום ובאמת להכיר ולהבין שמה שמגיע לכם יכול להיות שלכם, ולכן אנחנו כאן. המומחים שלנו ב-״אופקים מימוש זכויות״ יכולים לעזור לכם, לייעץ לכם והכי חשוב לעמוד מול כל הבירוקרטיות השונות כדי שלכם יהיה נוח, אנחנו איתכם מהרגע הראשון ועד לאחרון. פנו אלינו לייעוץ! 

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.