החל מ-2010, גם הורים לילדים הסובלים מאוטיזם נחשבים כזכאים לקבלת תו חנייה לנכה, תו, שלמעשה, מאפשר להם להחנות את כלי הרכב שלהם בכל אותם מקומות שמסומנים כחניות נכים, ואף, במקרים מסוימים, במקומות שבהם החניה אסורה לכאלה שאינם זכאים לקבלת התג. יחד עם זאת, ראוי לציין, כי הזכאות לקבלת תו חניה לילד עם אוטיזם ניתנת רק להורים שילדם זכאי לגמלת נכות בשיעור של לפחות 60%, ובמקרים שבהם התניידות הילד ללא רכב עלולה להזיק למצבו הבריאותי או להחמירו. הנוסף, זכאות לתו חניה ניתנת להורים שילדיהם לוקים במוגבלות ברגליהם, מסוגי המוגבלויות המצריכות ניוד בכסא גלגלים או בכלי רכב.

תו חניה לילד עם אוטיזם

על אף, שלכאורה, אוטיזם נכלל בקריטריונים השונים לזכאות לקבלת תווי הנכה, התהליך עצמו מצריך הגשת בקשה מסודרת לשם כך, וכל בקשה כזו נבחנת בקפידה לעומק ע"י ועדה הממונה לנושא זה מטעם אגף הרישוי של משרד התחבורה. החלטות הוועדה נגזרות בהתאם לקריטריונים השונים לזכאות, כפי שהם מפורטים בחוק החניה לנכים.

בדומה לכל הגשת בקשה לקבלת תווי נכות, גם הגשתה של הבקשה לקבלת תו חניה לילד עם אוטיזם, מבוצעת באמצעות טופס ייעודי. טופס זה מכונה – בקשה לתו נכה ולפטור מאגרת הרישוי. אל הטופס המלא תצטרכו לצרף את המסמכים הרלוונטיים, שכוללים, בין השאר את המסמכים הרפואיים המאשרים את מצבו של הילד, תצהיר המפרט את הסיבות שבגינן אתם נזקקים לתו הנכה, ולא מעט מסמכים נוספים, שמטרתם לשכנע את הרשויות בצורך שלכם בתו. במקרים שבהם אותו כלי רכב שעבורו אתם מבקשים את תו נכה הוא רכב חברה, תצטרכו גם להציג, בנוסף, מכתב רשמי מטעמה של החברה, שבו מצהירים נציגי החברה על כך שרכב מיועד לשימושכם באופן קבוע. בדומה לכך, בקשת תו חניה לילד עם אוטיזם כעבור רכב שכור תצריך מכם להציג את חוזה שכירותו, החתום בין חברת השכרת הרכב לביניכם.

חשוב לדעת

יותר מכמחצית הבקשות לקבלת תווי חניה לנכים נדחות ע"י אותה ועדה אותה הזכרנו קודם, ולכן, רצוי שלא לבצע את התהליך בעצמכם, אלא באמצעות חברה מקצועית המתמחה בכך.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.