מה הוא תג נכה?

תג נכה הוא אישור שמהווה הוכחה והוכחה מהמדינה בדבר נכותו של האדם, ושיש לו קשיים משמעותיים בניידות, ולכן הוא יכול להשתמש בתג נכה, תעודה שיצמיד למכונית שבה הוא נוסע, ולהחנות במקומות מתאימים. חניות נכים הם נגישות יותר לאדם, רחבים יותר מחנייה רגילה, והם קרובים יותר למקום היעד.

הנכה לא יצטרך להיות בעצמו הנהג, וגם אם הוא נוסע ברכב כנוסע, הוא יוכל להנות מהתו. אם הנכה לא נוסע ברכב, חל איסור מוחלט על שימוש בתג. התג מאפשר גם כן להחנות במקומות אסורים לחנייה אם כלי הרכב אינו מפריע לתנועה, וגם לא לעוברי רגל.

תו נכה כיסא גלגלים

להיות על כיסא גלגלים או נכה רגליים הוא לא תנאי הכרחי לקבלת תג נכה. ישנם מספר רב של מצבים ומחלות שיכולות לפגוע בתפקוד הנכה ולגרום לו בעיות בתנועה. הפגיעות יכולות להיות ישירות או עקיפות. התג אמור להקל על חולים ונכים, וגם על בני משפחותיהם שמלווים אותם בנסיעות השונות.

למי ניתן לבקש תג נכה?

חשוב לדעת שהתג מוענק לפי תנאים מסוימים שמנומקים בחוק. האדם חייב להיות באחד מהמקרים האלה:

 • נכה 60% לפחות, שהוכר על ידי רופא, ושבריאותו עלולה להסתכן כתוצאה מהליכה ממושכת ללא רכב.
 • נכה על כיסא גלגלים, בעל רגליים נכות.
 • נכה מרותק לביתו.
 • עיוור או אדם בעל ליקויי ראייה.

העובדה שהמחלה משפיעה על הניידות והתנועה היא חשובה להוכחה כדי שהתג יינתן. כדי לממש את הזכאות חובה לבקש קביעה של אחוזי נכות מהביטוח הלאומי שאם יכיר בכם כנכים עם 60% תוכלו לקבל את התג, או על ידי הגשת בקשה לתג נכה למשרד הממונה, משרד התחבורה. משרד התחבורה ממנה וועדה רפואית לדיון בבקשות לתג נכות, ויחליט לפי המצב הרפואי של המבקש אם הוא רשאי לתג נכה. הקביעה נעשית לפי הטפסים הרפואיים שתקבל הוועדה מהמבקש. רצוי לציין גם כן שהוועדה אינה מזמינה את המבקש לראיון או לבדיקה, ושגם בני משפחתו של נכה יוכלו להגיש בקשה עבורו.

מחשבה אחת

 1. ליאורה בן חיים הגיב:

  אמא בת 92 נידת רק על כיסא גלגלים,גרה בית לידי עד עכשיו השתמשנו באוטו שליד הבית בזכות תו הנכה של בעלי ז"ל חיים בן חיים ת.ז 53406914
  מכיוון שהוא נפטר יהיה קשה לי לנייד את אימי לקופת חולים או לכל מקום אחר בו היא זקוקה לטיפולים.
  ברצוני להעביר את חנית הנכה של בעלי ז"ל על שמה.
  קיים תו נכה רגיל כמה שנים אך מצבה החמיר והיא זקוקה לשינוי תו לנכה על כיסא גלגלים מכיוון שהיא נידת רק על כיסא גלגלים.
  היא קיבלה מביטוח לאומי את הרמה הגבוה ביותר .היא מטופלת ע"י פיליפינית
  אינה מתרחצת לבד ,אינה מתלבשת לבד, אין שליטה בסוגרים יש טיטולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *