ניתוח החלפת מפרקים

ניתוח החלפת ירך או מפרק אחר בגוף הוא ניתוח לא קל שפוגע בניידות של החולה, וכתוצרה מכן הוא יוכל לקבל תג נכה אם הוא מוכיח שהפגיעה שלו משמעותית ושהניידות שלו נפגעה מאוד מהניתוח, כיוון שפגיעה בירך נחשבת לפגיעה ברגליים.

תג נכות לאחר ניתוח החלפת ירך

תג חניה לנכה נותן מספר זכויות למימוש במסגרת סל ההטבות שמעניק משרד הרישוי למחזיקי התג. תג החניה מאפשר חניה במקומות אשר מיועדים לנכים וגם במקומות שהחניה אסורה בהם, אם ובמידה שמתקיימים תנאים מסוימים שקובע החוק. לצד זה מוענקות הטבות נוספות לנושא התג. יש לציין שהנכה לא צריך להיות הנהג ברכב כדי שהוא יוכל להשתמש בתג, כל עוד הוא נמצא ברכב, ואם הוא לא ברכב לא כנוהג ולא כנוסע חל איסור על פי חוק להשתמש בתג.

תג נכה לאחר ניתוח החלפת ירך

חשוב לזכור שעל מנת לקבל תג נכה על האדם להיות מוכר כבעל דרגת נכות גבוהה שעומדת על 60%. ניתוחי החלפת מפרקים או החלפת ירך יעניקו לאדם דרגות נכות שונות שקשורות בסוג הניתוח וכמות המפרקים שהוחלפו. הדרגה גם תלויה בדרגת הקושי בניידות אצל החולה.

אחוזי נכות אחרי ניתוחי החלפת מפרקים והחלפת ירך:

  • החלפת מפרק אחד תוביל ל 50% נכות.
  • החלפת שני מפרקים תוביל ל 70% נכות.
  • החלפת שלושה מפרקים תוביל ל 80% נכות.
  • החלפת ארבעה מפרקים תוביל 100% נכות

קבלת תג נכה החלפת ירך

כדי לממש את הזכות יש לפנות למוסד לביטוח לאומי בבקשה לאחוזי נכות, או יש להעביר בקשה למשרד הרישוי על ידי וועדה רפואית שדנה בתביעות תגי נכות. לוועדה יש לשלוח את כל המידע הרפואי בנושא הניתוח ומצב המבקש. אחרי דיון הוועדה תחליט. אם התשובה של הוועדה שלילית יהיה אפשרי לשלוח בקשת ערערו אחרי שעוברת תקופת המתנה. 

חייבים להראות לוועדה שהמבקש מתקשה בתנועה ושללא מכונית הוא יפגע עוד יותר, ואיכות החיים שלו תושפע משמעותית כדי לקבל את התג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *