הוצאת תו נכה אמורה לאפשר למי שסובל מנכות ומתקשה בתנועה, להגיע למקומות רבים שהם בעייתיים מבחינת הנגישות, באמצעות תו נכה המהווה הרשאה מיוחדת לחנות בקרבתם, במקומות חנייה ייעודיים. עם זאת, קורה לא אחת שישנם שני רכבים המשרתים את הנכה. בהתאם לכך, קיימת האפשרות להוציא תו נכה לשני רכבים. אילו בעלי מוגבלויות מוגדרים כנכים לתורך קבלת תו נכה? כיצד יכול להיווצר מצב שבו עבור אדם אחד הסובל מנכות, יכולים להיות שני כלי רכב המובילים אותו? היכן ניתן לקבל סיוע בהשגת תו נכה בכלל, ותו כאמור עבור שני רכבים בפרט? כל התשובות בשורות הבאות.

תו נכה ומי זכאי לו

ישנן מגוון סיבות שבגללן יכול אדם להיות מוגדר כנכה. עם הסיבות כאמור ניתן למנות נכויות שהסובלים מהן לא מסוגלים ללכת על רגליהם באופן עצמאי, ונעזרים לשם כך כאמצעי עזר שונים שהחשוב שבהם הוא כיסא גלגלים. אנשים כאלה יוגדרו כנכים, שיש להעניק להם תו נכה לרכב. זאת, כיוון שעבורם הרכב הוא למעשה הרגליים. בנוסף, אנשים הסובלים ממחלות לב, מחלות ריאה או סוכרת עם נוירופטיה יוגדרו גם הם כנכים ויהיו זכאים למגוון הטבות, כולל תו נכה לשני רכבים. יש עוד סיבות שבגללן יוגדר אדם כנכה, ותקצר היריעה מלתאר כאן את כולן.   

קבלת תו נכה לשני רכבים

על פי חוק, ניתן לרשום יותר מרכב אחד לצורך קבלת תו נכה עבור אותו אדם. הסיבה לכך היא הצורך להעניק ליותר מאדם אחד את היכולת לטפל בנכה ולסייע לו. לדוגמה – שני הורים לילד נכה, שכל אחד יוכל להסיע את הילד ברכב שלו. הדבר נכון אם הם מתגוררים יחד, ועל אחת כמה וכמה אם הם חיים, למשל, בנפרד. עם זאת, המגבלה היא שרק אחד מהרכבים כאמור יוכל ליהנות מאגרת רישוי שנתית מופחתת.

המומחים של אופקים, מימוש זכויות והוצאת תו נכה, מסייעים למעוניינים בכך, העומדים באמות המידה הנדרשות, בהוצאת תו נכה לשני רכבים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך לשפר את איכות החיים ולהקל את הנגישות למגוון מוסדות ממשלתיים, ציבוריים ואחרים באמצעות תו הנכה. אנשי המקצוע שלנו ילוו אותך מרגע הגשת הבקשה ועד לסיומו המוצלח של התהליך.

מחשבות על

  1. אשר אברהם הגיב:

    שלום.
    יש לי תו נכה לרכב שלי שמושבת כרגע. האם בני או אשתו/כלתי יכולים להסיע אותי ברכבם ולהשתמש בכרטיס הנכה שברשותי?

    1. תו נכה אופקים הגיב:

      שיחת ייעוץ חינם: 050-9693837

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *