בגוף האדם, לעולם אין סימטריה מושלמת. לכולנו יש אי שלמויות כאלו ואחרות ואם ניכנס לרזולוציות קטנות, נגלה עין אחת שנמוכה מעט מהשנייה או שיד שמאל שלנו קצרה מימין במעט. עם זאת, ישנם מקרים בהם ההבדלים ניכרים יותר. רגל קצרה אינה תופעה נדירה. כמחצית מהאוכלוסייה מתמודדת עם הבדלים בשיעור כזה או אחר בגובה הרגליים ובמקרים לא מעטים הדבר עשוי להקשות על עמידה והליכה ולהפעיל עומסים רבים על הגב והברכיים. כשגם ההליכה הקצרה ביותר עשויה להפוך את היום לסיוט מתמשך, חשוב שנגייס לרשותנו את האמצעים המתאימים. במקרים מסוימים, יהיה באפשרותך להוציא תו נכה לרכב ולהקל משמעותית על חייך.

להפוך את שגרת היום לפשוטה מאי פעם

כיום יותר מאי פעם, חניה הופכת למצרך נדיר. במרכז הארץ, ובעיקר באזור גוש דן, רבים נאבקים מדי יום ביומו על מנת להשיג מקום חניה ראוי. מה שמהווה עבור רבים מטרד מרגיז, עשוי לפגוע משמעותית בנגישות של אוכלוסיות רבות. החיים עם רגל קצרה עשויים להערים קשיים רבים וכאשר אנו נאלצים לחנות באזורים מרוחקים, ההליכה הארוכה עשויה לפגוע משמעותית בבריאות. רבים, שאינם נושאים תו נכה לחניה, בוחרים לוותר פעילויות באזורים שאין בהם חניה ראויה, מה שבתורו פוגם באיכות חייהם. 

הגורמים לרגל קצרה הם רבים ומגוונים. במקרים מסוימים, הדבר נובע מבעיה מולדת כמו עקמת או פגמים באגן. בנוסף, לעתים עשויה להיווצר אסימטריה לאחר החלמה לא תקינה מניתוח להחלפת מפרק ירך. כתוצאה מכך, הרגל הקצרה יותר נחבטת בקרקע בכוח ומפעילה עומסים רבים על המפרקים בגוף. הליכה מרובה, אם כן, עשויה לגרום לשלל בעיות גב ואף להחמיר את האסימטריה.

הפתרון – תו נכה לרגל קצרה

כדי לשפר משמעותית את איכות חייך ולחזור אל פעילויות שבעבר לא היו נגישות לך, הפתרון הטוב ביותר הוא לקבל מהרופא המטפל או מהמוסד לביטוח לאומי אישור על מצבך ולפנות אל הועדה המיוחדת של אגף התנועה בבקשה להוצאת תו נכה לרכב. זוהי בשורה חשובה לבריאותך ולאורח חייך. כך יהיה באפשרותך לחנות באזורים ייעודיים ונגישים וליהנות משפע חניה ללא תשלום. 

תהליך הוצאת תו נכה מחייב אתכם להסתייע באנשי מקצוע העוסקים ומתמחים במיצוי זכויותיכם על פי חוק. ליצירת קשר עם נציגינו המיומנים והמנוסים בתחום השאירו פרטים כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.