תג נכה לחנייה

נכה שיש ברשותו תג חניה לנכה רשאי להחנות את האוטו שנושא את התג, במקומות חניה שמסמנים כמקומות חנייה לנכים או מקומות בהם החניה אסורה, כל עוד הרכב אינו מהווה סיכון לעוברי הדרך ושבם לא מפריעים מעבר חופשי של הולכי רגל, כסאות גלגלים, ועוד.

הנפקת התג מאושרת לנכה אם הבקשה שהוא שולח למשרד התחבורה מאושרת. כדי שאדם יקבל תג נכות הוא צריך להיות מוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנכה עם דרגת נכות של 60%, וזאת בגין מחלה או מספר מחלות, ושתנועה מדרדרת את הבריאות שלו, או שהתנועה אינה אפשרית, והנכה מרותק לבית, או שהוא צריך כיסא גלגלים, או על ידי וועדה רפואית של משרד הרישוי.

מדובר על מחלות כמו מחלות לב, מחלות עצבים, מחלות ראייה, מחלות נפשיות, מחלות דם, ועוד מצבים אחרים. הוועדה שמשרד התחבורה מקים אינה מפרסמת לציבור את הכללים שלה, והיא לא תיזמן בשום שלב את הנכה, וההחלטה תעשה לפי התיק הרפואי שנשלח אליה על ידי הנכה או בני משפחתו. הוועדה לא מנמקת למבקשים את הסיבות של הדחיות, אבל הם יכולים לערער על הדחיה.

חידוש תג נכה משרד התחבורה

יש כמה סוגים של תגים. תגים שמוענקים לצמיתות מחודשות באופן אוטמטי, ואילו תגים מוגבלים צריכים להתחדש כל פעם. 

החידוש מתבצע על ידי שליחת בקשת חידוש למשרד הרישוי, עם הפרטים האישיים של הנכה, פרטי הרכב, והמסמכים הרפואיים הנוגעים במצבו הבריאותי. חשיבות המסמכים הרפואיים היא עצומה ויש לשלוח לוועדה מסמכים רפואיים מפורטים ככל האפשר, כי הם הכלי היחדי להוכחת מצבכם, והזיקה שלם לתג הנכות, וכיוון שהוועדה לא תיזמן איתכם באופן פיזי אליה.

הבירוקרטיה הן בהליכי הגשת הבקשה הראשונה או בהליכי החידוש היא ארוכה ומתסכלת, במיוחד כי קריטריוני הוועדה הן מסתרויות בעיני הציבור, וגם כי הדחיות לא מנומקות ולא מוסברות למבקשים.

לקבלת סיוע בהגשת בקשות לתג נכה, או בקשות חידוש נכה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. המומחים שלנו יעזרו לכם, ויתנו לכם עצות חשובות כדי שההליך יהיה קל יותר, ומהיר יותר.

מחשבות על

  1. שירלי זילברשטיין הגיב:

    שלום רב
    אבקש לחדש את תג החנייה בדחיפות מצורפים מסמכים רלוונטיים עדכניים

    1. תו נכה אופקים הגיב:

      לקבלת שירות מיידי התקשרי 050-9693837

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *