ניתוח להחלפת פרק יפגע משמעותית בניידות שלכם, מה שעלול להוביל לקשיים רבים בקיום מטלות יומיומיות או בהסעות, ולכן אתם עשויים להיות זכאים לתו נכה להקלת הניידות וחנייה, אם אתם עומדים בתנאים מיוחדים. לקבלת התג חייבת להיות פגיעה אמיתית עמוקה בניידות או בתנועה, וחשש אמיתי להחמרה במצב הבריאותי שלכם אם אתם לא מסתייעים ברכב. הענקת התג תלויה ברמת הנכות שלכם, ובסוג הניתוח.

ניתוח החלפת ברך

החלפת מפרק ברך או ירך יעניק לכם זכויות לאחזי נכות שיכולים להוביל לקבל תו נכות לחנייה. שיעור הנכות ללא ספק תלו בסוג הניתוח, וכמות המפרקים שהוחלפו. 

שיעורי נכות:

  • החלפת מפרק אחת:  50% נכות.
  • החלפת מפרק אחד עם סימנים להתפוררות המפרק : 60% נכות
  • החלפת שני מפרקים : 70% נכות.
  • החלפת שלושה מפרקים תקנה : 80% נכות.
  • החלפת ארבעה מפרקים תקנה : 100% נכות.

איך מבקשים תו נכה לאחר החלפת ברך

אחרי ניתוח החלפת המפרק תיאלצו לשלוח בקשה מיוחדת, כיוון שהתג לא מוענק בצורה אוטומטית. אם אתם מוכרים על ידי הביטוח לאומי עם אחוזי נכות שקובע החוק תוכלו לקבל את התג, אם לא אתם מתבקשים לשלוח טופס בקשה למשרד הרישוי . 

את מכתב הבקשה עם המסמכים הרלוונטיים והמתאמים שולחים למשרד התחבורה, לאחר שממלאים את הטופס, ומצרפים את כל החומר הנחוץ כמו : צילומי ת.ז, פרטי רכב ורישיונות, מסמכים רפואיים בנוגע לברך ולמצב הבריאותי, ועוד. דעו לכם שההחלטה תתבסס על החומר שנשלח לוועדה כיוון שאתם לא תיזמנו פיזית אליה.

ערעור תו נכה לאחר החלפת ברך

דחייה של הבקשה אפשרית, ללא כתב נימוקים, אבל נתונה בידיכם האפשרות בכל זאת להגיש ערעור על הבקשה על ידי שליחת בקשה משותפת. תנסו לכלול בבקשות שלכם מכתבים רפואיים והמלצות מרופאים שיסבירו את המצב שלכם, ואת הזיקה לתג נכות, ולעזרה בניידות. ההליך עצמו לא קל, ויכול להיות ארוך מאוד.

אם מקבלים את התג תאלצו לחדש אותו אחרי שהתוקף שלו מסתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *