הידעתם שמדי שנה מוגשים למשרד הרישוי עשרות אלפי בקשות לקבלת תו נכה? הידעתם שכמחצית מהבקשות המוגשות מדי שנה נדחות? במידה וגם בקשתכם לקבלת תו נכה נדחתה – זה הזמן לדעת יותר על אפשרות הערער העומדת לרשותכם.

בקשות לקבלת תו נכה מטופלות על ידי משרד הרישוי תוך כ-30 יום בממוצע, ולפיכך, תוך פרק זמן קצר יחסית אתם אמורים לקבל תשובה בנוגע לבקשה אותה הגשתם באמצעות טופס בקשה לתג נכה וצירוף המסמכים הרלוונטיים אשר נדרשו מכם לצורך הגשת הבקשה. חשוב לציין שהזכאות לקבלת תו נכה נקבעת על ידי ועדה מיוחדת הפועלת מטעם משרד הרישוי שבראשה עומד רופא אשר הוסמך לצורך העניין ובכל אותם מקרים בהם הועדה המיוחדת דוחה את בקשתכם עומדת לרשותכם הזכות לערער על החלטתה תוך 90 יום ממועד דחיית הבקשה.

חשוב לדעת: במידה ואם ערעורכם בנוגע לקבלת תו נכה נדחה, תוכלו לערער בשנית על ההחלטה לאחר 12 חודש מיום מתן החלטת הועדה.

כיצד תוכלו להימנע מדחיית הבקשה והליך ערער בעניינה?

 • על אף שחוק חניה לנכה הינו החוק במסגרתו מוסדרים התנאים לקבלת תו נכה, משרד התחבורה והרישוי הוא זה הקובע את הזכאות לקבלת תו חנייה לנכה. לפיכך, עוד בטרם הגשת הבקשה (בפעם הראשונה) לצורך קבלת תו נכה, אנו ממליצים לכם להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע העוסקים בתחום מימוש זכויות בכלל ובנושא מיצוי זכויות בתחום תו חניה לנכה בפרט. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיחשף לכמה שיותר מידע בנושא וכיום באמצעות רשת האינטרנט עומדים לרשותכם מקורות מידע רבים בנושא באמצעותם תוכלו להיחשף לכל המידע הנדרש לצורך הגשת הבקשה.במסגרת הליך הגשת הבקשה חשוב שתקפידו על מילוי תקין של טופס בקשה לתג נכה ואל הבקשה לצרף את כל המסמכים הנדרשים מכם. בלא מעט מקרים, תדרשו לצרף גם אישורים נוספים מעבר למסמכים הנדרשים לצורך הבקשה ולכן שוב אנו ממליצים לכם להסתייע עם אנשי מקצוע במטרה להגיש את המסמכים והאישורים הרלוונטיים ביותר לצורך אישור בקשתכם. חשוב לנו לציין שישנם לא מעט מקרים בהם קיים צורך בהגשת מידע רפואי עדכני ואובייקטיבי לצורך קבלת הזכאות להוצאת תג נכה ולכן קיימת חשיבות רבה להכיר את מלוא זכויותיכם בנושא.בכל אותם מקרים בהם הועדה המיוחדת דחתה את בקשתכם לקבלת תו נכה, חשוב לברר ולאפיין את הסיבה בגינה בקשתם נדחתה ובמידת הצורך להציג בפני הועדה מידע רפואי חדש אודות מצבכם הבריאותי-רפואי במסגרת הליך הגשת ערעור על דחיית בקשתכם לתו נכה.

מחשבות על

 1. אבנר מוניס הגיב:

  שלום היה לי תו נכה שנתיים וכעת לא מוכנים לחדש לי אותו ה

  אם אתם יכולים לעזור לי בזה?

  1. נחמה דאר הגיב:

   גם לי היה תו נכה שנתיים. ולא חידשו.
   למרות שיש החמרה במצבי לא אישרו המשך.
   מי יכול לסייע בזה?
   תודה

   1. תו נכה אופקים הגיב:

    נשמח לסייע בטלפון 050-9693837

 2. גריר הגיב:

  שלום
  זה כבר ארבע שנים אני מגיש בקשה לתג חניה ומאשרים אותה לתקופת שנה אחת . השנה הגשתי את הבקשה והספרתי להם שהפגיעה לצמיתות ואין לאחל לשינוי במצב אם לא החמרה. צרפתי מסמכים מרופא שהמצב לצמיתות ובקשתי לאשר לי תג לתקופה ממושכת . לצערי הם אשרו את הבקשה אבל לתקופת שנה.
  השאלה שלי היא כמה יעלה לי להגיש ערעור על ההחלטה בשביל לקבל תג לתקופה ממושכת

  1. תו נכה אופקים הגיב:

   למידע נוסף, נשמח שתיצור איתנו קשר 050-9693837

כתיבת תגובה