תו חניה לנכים

אדם שסובל ממחלה או מספר של מחלות שגורמות לו להיות מוגבל עשוי להיות זכאי לתו נכה אם הוא עומד בכללים מיוחדים. תו הנכה מאפשר לאדם המוגבל, או למי שמלווה אותו ברכב, להחנות במקומות חנייה שמיועדים לנכים, או באזורים שאסורים לחנייה בדרך כלל בתנאי לא להפריע לתנועה או להולכי רגל, וזאת במטרה להקל עליו בכל מה שקשור בניידות. 

מי זכאי לקבל תו חניה

כדי לקבל תו חניה על האדם בעל המוגבלות להיות נכה בשיעור של יותר מ 60%, שתנועתו יכולה לערער ולסכן את מצבו הבריאותי, מי שזקוק לכיסא גלגלים, או אדם שמרותק לבית שלו.

מספר של מחלות ומצבים רפואיים יכולים לקבל בגינם דרגת נכות גבוהה כמו :מחלות קרדיולוגיות, מחלות המטולוגיות, מחלות נשימתיות, עיוורון, מחלות נוירולוגיות, מחלות אונקולוגיות, ועוד.

הליך הבקשה

הבקשה מתבצעת דרך הביטוח הלאומי, או דרך משרד הרישוי, אם המוסד לביטוח מכיר לנכה דרגת נכות שעולה על 60% הוא רשאי לקבל תג נכות.

דרך משרד הרישוי: על ידי וועדה רפואית שמפנים אליה את הבקשות, ושמחליטה לפי המסמכים שעומדים בידיה אם לתת אישור לתג חנייה לנכים.

רצוי לציין שהוועדה של משרד הרישוי אינה מקבלת אליה את הנכים בעצמם, ולכן יש להגיש מסמכים רפואיים מפורטים ככל האפשר. הוועדה אינה מיידעת את הציבור בתנאים שהיא קובעת לפיהם את הזכאות.

חידוש תג נכה

חידוש תג לא נעשה באופן אוטומטי, יש להגיש טופס בקשה לחידוש תג נכה למשרד הרישוי. מומלץ לעשות את ההליך לפני שתוקף התג פג, כיוון שההליכים לחידוש תג נכה ידועים בהיותם ארוכים. בקשות החידוש יכולות להיענות בחיוב או בסירוב, והם נבחנות כמו שנבחנות הבקשות הראשונות, כך גם שאם כבר קיבלתם תגים בעבר, זה לא אומר שבקשות החידוש שלכם יתקבלו בוודאות.

נכים שיש להם תגי נכות לצמיתות לא צריכים לחדש את התגים שלהם.

כדי לקבל מידע מקיף ומורחב בנושא תגי נכות, או אם אתם צריכים עזרה בהגשת בקשות חידוש תג חניה לנכים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

מחשבה אחת

  1. ריזק אסעד הגיב:

    בנוסף למסמכים הרפואיים שנשלחו , יש לציין אני הולך בעזרת מקל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *