בעבר מי שהיה סובל מנכות משמעותית, דינו היה נגזר להיות אחד שלא יכול להשתלב בחברה, לא יכול להתנייד ולא יכול לצאת מהבית. אבל היום המצב שונה לגמרי. היום לא רק שיש מודעות רבה לנגישות במקומות שונים, אלא יש גם טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות אביזרים לרכבי נכים, בהם אפשר יהיה לעשות שימוש על מנת להתנייד ברכב ממקום למקום למרות המגבלות.

הבעיה היא שהאביזרים הללו יקרים ועלותם היא אלפי שקלים, ומעבר למימון של האביזרים הללו, הביטוח של הרכב הרבה יותר יקר מכיוון שהוא אמור לכסות נזקים, גניבות וכל מה שנוגע לאביזרים הללו. ביטוח רכב מאובזר לנכים יקר הרבה יותר מביטוח רגיל.

אביזרים ברכב נכים

אז אילו אביזרים יש ברכבי נכים שהופכים את הביטוח ליקר יותר? הנה כמה דוגמאות. מנגנוני הנהיגה ברכבי נכים שונים ממנגנוני הנהיגה ברכב רגיל מכיוון שצריך להתאים את הרכב למוגבלות הנהג. המושבים ברכב נכה יכולים להיות מושבים אחרים, כאלו שאפשר יהיה לשבת עליהם בנוחות בהתאם למצבו של הנכה. יש כמובן את המעלונים, יש רמפה ויש מדרגה חשמלית שלא פעם הנכה לא יוכל לעלות לרכב בלעדיהם, ויש מערכות ואביזרים אחרים שהנכה זקוק להם על מנת שהוא יוכל לעשות שימוש ברכב. 

כל אלו כפי שציינו יקרים מאוד ויש סיוע של המדינה ברכישה שלהם, ובהתאם גם הביטוח של הרכב יהיה יקר הרבה יותר מאשר של רכב ללא האביזרים הללו.

איך אפשר לחסוך כסף?

לנכה יש אם כן הטבות שונות שמאפשרות לו לחיות במצבו. מי שיש לו תג נכה מקבל פטור מאגרת רישוי, יש הנחות שונות על האביזרים ברכב, ובכל מה שנוגע לביטוח, צריך חברת ביטוח שמספקת ביטוח רכב מאובזר לנכים. חברה כזו אמורה לספק את הביטוח עם הנחה, ואמורה כמובן גם לדאוג שיהיו סעיפים שונים שיקלו את חייו של הנכה, כמו לדוגמא שירותי דרך מתקדמים שיאפשרו לנהג להתמודד עם בעיות שונות שאדם ללא מגבלות מתמודד איתן בקלות. בחירת חברת הביטוח הנכונה עשויה להוזיל בצורה משמעותית את עלות ביטוח הרכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *