מחירי ביטוח חובה לרכב נקבעים לפי חברות הביטוח, ולכן אפשר לראות פערים גדולים במחירים בכל מה שקשור בביטוח חובה. מחירי הביטוח מורכבים מכמה נתונים חשובים שנסביר במאמר זה, וניתן לכם עצות כדי שתוכלו לחסוך בעלויות ביטוח החובה לרכב.

למרות שהפרמטרים של ביטוח חובה נקבעים על ידי המדינה, אפשר לראות עדיין הבדלים בין המחירים שמציעים חברות הביטוח ללקוחות. בעבר התאגיד "אבנר" (תאגיד חברות הביטוח) הוא זה שקבע את תעריפי ביטוח החובה, אבל היום זה כבר לא קורה, ואין מחיר אחיד לביטוח החובה.

ממה מושפע מחיר ביטוח החובה?

פרמטרים לקביעת מחיר רכב

  • מין הנהג – החברות לוקחות בחשבון את המין של המבוטח הצעיר ביותר בין הנהגים. בדרך כלל נשים יהיו מעורבות פחות בתאונות, ולכן מחירי ביטוח לנשים יהיו פחות יקרים.
  • גיל – הגיל הקובע הוא גילו של צעיר הנוהגים ברכב, ככל שהגיל היה צעיר יותר הסיכוי למעורבות יהיה גבוה יותר, וכך גם המחיר.
  • ותק נהיגה – ניסיון הנהיגה של הנהג הכי צעיר.
  • היסטוריה של תאונות .
  • היסטוריה של הרשעות ושלילות רישיון.
  • סוג רכב .
  • מאפייני רכב – יש/אין כריות אוויר, נפח מנוע, שנה, ועוד.

מאפיינים אלה מראים שמה שמעניין את חברות הביטוח, ומה שקובע את המחירים הוא הסיכוי להיות מעורב בתאונה. ככל שהסיכוי קטן יותר ככל שהמחיר יהיה זול יותר. 

השוואת מחיר פוליסות - ביטוח חובה מחיר

כשרוצים לרכוש ביטוח חובה, חובה לבדוק ולהשוות מחירים בין הפוליסות השונות שמציעות החברות. תבדקו טוב את המחיר, את ההצעה, את התנאים, הפיצויים והתיקונים, רשימת הסיכונים, אבל גם כן את שירות הלקוחות וכמה הלקוחות של החברה הזאת מרוצים ממנה. באתר משרד האוצר תוכלו למצוא השוואה בין תעריפי ביטוח רכב חובה של החברות שונות, מחשבון תעריפי ביטוח חובה, של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, וגם כן אפשר למצוא מדד של שירות הלקוחות של חברות הביטוח השונות. מידע זה יכול לתת ללקוחות פוטנציאלים אינדיקציה על השירות ועל חברת הביטוח לפני שהם חותמים על חוזה ביטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *